راه‌‌اندازی اپلیکیشن برای معرفی جاذبه‌های گردشگری شهرستان رزن و قروه درگزین

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان رزن از راه‌اندازی اپلیکیشنی برای معرفی جاذبه‌های گردشگری شهرستان رزن و قروه درگزین خبر داد.
به گزارش کاریز پرس، شهروز کهیایی رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان رزن با تاکید بر اینکه در حال آماده‌سازی و بهره‌برداری از ظرفیت‌های گردشگری شهرستان رزن و قروه درگزین هستیم، گفت: به این منظور مراکز اقامتی دایر شده و اقدامات نهایی برای راه‌اندازی برخی از این مراکز نیز در دست انجام است.
وی با اشاره به راه‌اندازی اپلیکیشین اطلاع‌رسانی جاذبه‌های گردشگری شهرستان رزن و قروه درگزین، گفت: خیلی از مردم از اینکه چنین جاذبه‌هایی در استان همدان وجود دارد، بی‌اطلاع هستند. کار اپلیکیشن معرفی این جاذبه‌ها به مسافران و گردشگران خواهد بود که البته راه‌اندازی این اپلیکیشن نیز منوط به تامین اعتبار است.
رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان رزن با بیان اینکه بیشترین صنعتگران در روستای کاج از توابع شهرستان قروه درگزین قرار دارند، گفت: این روستا به عنوان روستای هدف گردشگری در شهرستان قروه درگزین شناخته شده است. در حالی که پیش از این شناخت کافی از این روستا وجود نداشت.
کهیایی در ادامه با اشاره به اینکه در حال برگزاری دوره‌های بازاریابی برای صنایع دستی هستیم، خاطرنشان کرد: بر اساس سند راهبردی سه ساله و برای اجرای تعهد اشتغال قرار است که سایت کارگاهی و نمایگشاهی در روستا با همکاری هنرمندان احداث شود که هم در راستای تسهیلات‌دهی به صنایع است و هم بستر حضور مستقیم گردشگر در روستا و دیدن صنایع دستی و یا خرید از آن را فراهم می‌کند.
رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان رزن، با تاکید بر اینکه اطلاع‌رسانی جاذبه‌های گردشگری استان یک ضرورت به شمار می‌رود و از این باب بستری برای رونق کاسبی صنعتگران است، اظهار کرد: بسیاری از صنایع دستی به کشور عراق صادر می‌شود و یا برخی از آن نیز توسط گردشگران از خود صنعتگران خریداری خواهد شد. در صورتی که زمینه لازم برای معرفی آثار گردشگری فراهم باشد، درآمدهای گردشگری استان افزایش پیدا کرده و اشتغالزایی در سطح استان نیز رشد پیدا خواهد کرد.