مقبره امامزاده قاسم رزن میزبان زائران نوروزی

همه ساله با آغاز بهار و ایام نوروزی بناهای تاریخی و آثار مذهبی مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می‌گیرد که یکی از این بناها مقبره امامزاده قاسم در شهرستان رزن است.

به گزارش کاریز پرس، مقبره امامزاده قاسم از جمله آثار تاریخی و گردشگری شهرستان رزن است که به این دلیل که گفته می‌شود برادر تنی امام رضا(ع) است، از زاویه مذهبی نیز بسیار مورد توجه زائران و مسافران است.

از آنجایی که بناها و آثار مذهبی از دیرباز مورد توجه مردم در بخش‌های مختلف سرزمین ما بوده است و از این محل درآمد گردشگری شهرها افزایش پیدا کرده، مقبره امامزاده به ویژه در ایام نوروز میزبان بسیاری از گردشگران و زائران است. به طوری که در این ایام آمار تعداد زائران امامزاده از روزی 300 نفر هم می‌گذرد که نشان از محبوبیت این امامزاده و شهرت آن در شهرستان رزن دارد.

مثل سایر بناهای تاریخی و مقبره سایر امامزاده‌ها در شهرستان رزن، این مقبره نیز وضعیت چندان مناسبی ندارد و نیازمند رسیدگی و گسترش امکانات اطراف برای زائران و گردشگران است. در همین رابطه مدیر اوقاف شهرستان و همچنین  مسئولان در حوزه‌های مرتبط از رسیدگی به مسائل و مشکلات مربوط به بقعه امامزاده قاسم (ع) وعده داده‌اند اما هنوز اقدامی که در آن شاهد تغییر ملموسی در وضعیت این بقعه باشد، صورت نگرفته است.

وضعیت فعلی مقبره امامزاده نشان می‌دهد بنای قدیمی آن تخریب شده است. روند بازسازی بقعه نیز با ۷۵۰متر زیربنا و هزینه کرد ۳۰۰میلیون تومان از سال گذشته شروع شده  و اقداماتی هم برای بهبود شرایط  امامزاده قاسم صورت گرفته که کافی نیست.

در شهرستان رزن به جز بنای امامزاده قاسم مقبره دیگری از امامزاده ها نیز وجود دارد که مهم ترین آن امامزاده عباس(ع) در روستای تخت، امامزاده پنچ تن (ع) در شهر کرفس از شهرهای مجاور با رزن، امامزاده اسماعیل (ع) در روستای چپقلو و امامزاده اظهر(ع)  در روستای درجزین است. بقعه متبرکه امامزاده قاسم نیز در روستای پشتجین از توابع شهرستان رزن واقع شده است.