هفت خان انتقال بیماران اورژانسی از روستاها به شهر دمق

عضو شواری شهر دمق از سختی انتقال بیماران اورژانسی به دمق به دلیل نبود امکانات حمل و نقل و مشکلات جاده‌ای خبر داد.

به گزارش کاریز پرس، علی فتحیان عضو شورای شهر دمق  به  مشکلات این شهر و روستاهای اطراف آن برای انتقال بیماران به بیمارستان اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین مشکل روستاهای اطراف راه و جاده است. جاده‌ها باریک است و عبور و مرور به ویژه در فصل زمستان بسیار سخت است.

وی با بیان اینکه هنوز مسیر دمق تا رزن دوگانه نشده و مشکل جاده حل نشده، افزود:  مشکلات جاده‌ای باعث شده مردم به ویژه بیماران اورژانسی برای آمدن به بیمارستان شهر دمق و رزن مشکل زیادی داشته باشند. این درحالیست که شهر دمق نیز فاقد امکانات کافی برای ارائه خدمات درمانی است و حتی یک آمبولانس برای انتقال بیماران وجود ندارد.

فتحیان با ذکر اینکه دمق داروخانه شبانه روزی هم ندارد، اظهار کرد: مردم برای درمان و یا رسیدگی به مسائل سلامت خود به شهر رزن می‌روند در حالی که آنجا هم فاقد امکانات لازم است و ناچارا به مرکز استان یعنی شهر همدان خواهند رفت که هم هزینه رفت و آمد آنها را چندبرابر می‌کند و هم وقت زیادی از آنها خواهد گرفت.

عضو شورای شهر دمق در مورد فاصله زیاد برخی از روستاها با شهر دمق که سختی عبور و مرور را دو چندان می‌کند نیز گفت: روستای چهار بلاغ 50 کلیومتر با دمق فاصله دارد و آخرین روستای این شهر نیز فاصله‌ای 55 کیلومتری با شهر دمق دارد. به همین دلیل یک بیمار فرضا دیالیزی ضمن آنکه باید پول زیادی داشته باشد، برای طی کردن این مسافت زیاد با مشکلاتی که وجود دارد، سختی زیادی خواهد کشید. همچنین باید تاکید کرد برخی از این روستاها ماشین ندارند و در زمستان‌های برفی مشکلات آنها چندبرابر است.

فتحیان با ذکر اینکه قول وزیر پیشین بهداشت برای آوردن آمبولانس به شهر دمق هنوز عملیاتی نشده است، بیان کرد: مردم روستاهای اطراف دمق از نظر مالی شرایط خوبی ندارند. بسیاری از آنها حتی از پرداخت کرایه حمل و نقل به شهر عاجزند. این درحالیست که مشکلات آنها را ضعف خدمات عمومی و نبود امکانات افزایش می‌دهد.

عضو شورای شهر دمق همچنین از سهل‌انگاری در پرداختن به این مشکلات از سوی مسئولان بالادستی خبر داد و بیان کرد: بسیاری از مشکلات حتی با نوشتن یک دستور و یا یک نامه حل می‌شود و نیازی به پول ندارد. اما بی‌توجهی باعث شده حتی بدیهی‌ترین خواسته‌های مردم شهر نیز برآورده نشود و همینطور مسائل شهر روی هم تلنبار شود.