جای خالی اخبار قروه درگزین در تلوزیون استان همدان

رئیس شورای شهر قروه درگزین در خصوص مشکلات فرهنگی این شهر تازه تاسیس، گفت: هنوز سیستمی که در آن اخبار مرتبط با شهر در صدا و سیما منتشر شود، راه‌اندازی نشده است این درحالیست که تمامی امکانات و اسباب لازم برای چنین کاری در شهر قروه درگزین موجود است.

به گزارش کاریز پرس، احمد طاهری با ذکر اینکه یکی از مسائل دیگر مردم شهر قروه درگزین عدم اطلاع‌رسانی اخبار آنها در صدا و سیما و تلوزیون استانی است، گفت: نماینده‌ای از صدا و سیما نداریم و اخبار فرهنگی شهر ما مثل راهپیمایی‌ها و یا شرکت در نماز جمعه و .. منتشر نمی‌شود. این مورد یکی از گلایه‌های جدی مردم است و این باور را در آنها ایجاد می‌کند که اقدامات و یا فعالیت‌های آنها اهمیتی ندارد و یا هنوز شهر آنها به رسمیت شناخته نمی‌شود.

وی با ذکر اینکه این موضوع مطالبه جدی مردم قروه درگزین است و نشان از موجودیت این شهر دارد، بیان کرد: شهر قروه درگزین تازه تاسیس شده و انتظار اینکه در یک و حتی دو سال  قالب شهر به خود بگیرد و یا امکانات شهر را دارا شود، دشوار است. با این حال ما سعی کردیم امکانات اولیه شهر فراهم شده و حداقل در خصوص ضروریات زندگی شهری چالش مردم را حل کنیم. اما در خصوص برخی موراد که فراهم کردن آن به زمان زیادی نیاز ندارد مثل همین موضوع اطلاع‎رسانی اخبار، باید به موقع  عمل کرد و به خواسته مردم رسیدگی کرد.

طاهری با تاکید بر اینکه این مسئله نه هزینه‌ای برای مسئولان دارد و نه  زحمتی، ادامه داد: کافی است که به اهمیت آن توجه شده و یا نماینده‌ای در این خصوص در شهر قروه درگزین تعیین کنند. حتی اگر آنها مایل به انجام این کار باشند، نماینده معرفی خواهیم کرد تا روند پیشبرد این کار راحت‌تر باشد.

شهر قروه درگزین در فاصله ۱۰۰ کیلومتری از مرکز استان همدان قرار گرفته است و بیش از یک سال از تصویب مصوبه تبدیل این منطقه به شهر می‌گذرد. مهم‌ترین دغدغه مردم این شهر تازه تاسیس شده ضعف زیرساخت‌های رفاهی است که به گفته رئیس شورای شهر مقدمات حل آن طی یک سال اخیر انجام شده است و در سال‌های آتی به نتیجه مطلوبی خواهد رسید. از آنجایی که زمان زیادی از تاسیس این شهر نمی‌گذرد، این مشکلات تا حدی نیز طبیعی است.