معرفی 6 آش محلی پرطرفدار استان همدان

در هر استانی به فراخور ذائقه، طبع و سلیقه افراد بومی، غذاهایی مثل آش محلی با ترکیبات مختلفی سرو می‌شود و همین مسئله وجه بارز تفاوت غذاهای محلی در استان‌های مختلف کشور  از جمله استان همدان است. برای مثال برخی ترجیح می‌دهند، بیشتر از برنج، برخی نان و برخی هم از غذاهای آبکی استفاده کنند. استان همدان و مردم آن در شمار آن دسته از افرادی هستند که معمولا غذاهای آبکی و رقیق را در اولویت غذایی خود قرار داده  و البته این موضوع با توجه به آب و هوای سرد استان نیز تا حد زیادی منطقی به نظر می‌رسد.

در زیر به معرفی چند مدل از آش‌های محلی استان همدان می‌پردازیم که گویای سلیقه غذایی مردم این منطقه است:

آش خشکبار

برای تهیه آش خشکبار جدا از سبزی آش، حبوبات و نعناع و پیاز که معمولا در پخت آش مرسوم است، از انواع خشکبار  استفاده می‌شود. برای مثال آلو خشک، زردآلودی خشکل و… از جمله خشکبار قابل استفاده در آش خشبکار است که مزه  خاصی به آش با توجه به تنوع مواد قابل استفاده در آن می‌دهد. به همین دلیل از این آش گاها به عنوان غذا هم استفاده می‌شود.

آش برنج

از دیگر آش‌های مطرح در استان همدان که ترکیباتی مشابه سوپ دارد، آش برنج است که در آن موادی مثل برنج، آب قلم، گشنیز خرد شده، عدس و ماست است. این آش هم مواد غذایی مقوی دارد و هم جایگزین مناسبی برای غذا است.

آش بادمجان

آش بادمجان در استان همدان به ویژه در شهر ملایر طرفدار زیادی دارد. برای تهیه این آش از مواد مختلفی استفاده می‌شود که از جمله آن کشک، بادمجان، لوبیا سفید، لوبیا چیتی، لوبیا قرمز، گوشت گوسفندی، بلغور، نخود، سیر داغ و نعناع و پیاز است. این آش به دلیل وجود گوشت و حبوبات دارای پروتئین بسیار است.

آش آماج همدان

برای پخت آش آماج در استان همدان مثل سایر آش های این استان از سبزی و حبوبات نیز استفاده می‌شود. به طور کلی مواد لازم برای تهیه ی این آش عبارت است از: سبزی آش (تره و پیازچه)، حبوباتی مثل عدس، لوبیا چشم‌بلبلی، پیازداغ، سیر، تخم ‌مرغ است.

آش هویج و جو

هر چند این آش در شمار آش‌های معروف این استان نیز اما از جمله آش‌هایی است که ذائقه بسیاری از مردم در این استان آن را خواهد طلبید. از جمله ترکیبات این آش، هویج، نخود، کشک و پیاز داغ است و به طرز تقریبا راحتی تهیه می‌شود.

آش کاچی

برای پخت آش کاچی از موادی مثل بلغور گندم، کشک، آب، سیر، فلفل، نمک و روغن حیوانی استفاده می‌شود. این آش البته در مناطق مختلف به روش‌های متفاوتی تهیه می‌شود که استان همدان نیز روش مختلفی در پخت آن دارد.