امکانات درمانی رزن و درگزین برای مقابله با کرونا آمادگی دارد؟

با توجه به سرعت فراگیری ویروس کرونا در جهان به نظر می رسد باید آمادگی لازم را برای مقابله با این ویروس افزایش دهیم اما آیا شهرهای استان همدان همچون رزن و درگزین برای مقابله با این بیماری آمادگی دارند؟

ویروس کرونا اواخر سال گذشته میلادی «ووهان» واقع در استان «هوبی» در مرکز چین مشاهده شد. ویروسی ناشناخته که باعث رعب و وحشت بسیاری از مردم سراسر جهان شد. اکنون علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین به ۱۴ کشور دیگر از جمله ایالات متحده آمریکا، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا و فرانسه هم گسترش یافته است. البته شنیده ها حاکی از آن است که در ایران هم چند نفر به این ویروس مبتلا شده اند.
به گزارش کاریز پرس، در حالی که رعب و وحشت مردم، روز به روز نسبت به ویروس ناشناخته کرونا بیشتر می‌شود، روز گذشته علی عطایی، معاون فنی مرکز بهداشت استان همدان گفت: هم‌اینک همه جای کشور از جمله همدان برای مقابله با ویروس کرونا در آماده‌باش کامل است و مورد مثبت مبتلا به این ویروس در استان شناسایی نشده‌است.»
عطایی اضافه کرد:« : تیم‌های بهداشتی این استان تمامی گردشگران و مسافران ورودی به همدان و ساکن در هتل‌ها و ورودی بیمارستان ها را برای شناسایی عاملان احتمالی مبتلا به ویروس کرونا کنترل می‌کنند.» این موضوع در حالی به میان آمده که شنیده ها حاکی از آن است که تا کنون شش نفر مبتلا به ویروس کرونا در یکی از بیمارستان های بستری شده اند.
به گفته عطایی تیم های بهداشتی علوم پزشکی همدان از آمادگی لازم برای مواجهه و کنترل افراد مبتلا به ویروس کرونا برخوردار هستند و هم اینک تمامی بیماران ورودی به بیمارستان های این استان را رصد و کنترل می کنند. اما اکنون سوالی که مورد پرسش قرار می‌گیرد، آنکه آیا در شهرستان های این استان – از جمله رزن و درگزین – هم امکاناتی برای مبارزه با این ویروس وجود دارد و مسئولان امر تدابیر لازم را برای مقابله با آن در نظر گرفته اند یا تنها برای مرکزیت استان چنین اقداماتی انجام شده است؟
شایان ذکر است ؛ درگزین به عنوان شهرستانی نوپا همچنان از داشتن بیمارستان محروم است و در این شهرستان تنها خانه بهداشتی که چندی پیش توسط فرماندار این شهرستان افتتاح شد، وجود دارد، که نقد های زیادی هم از سوی مردم به آن وارد شده است.
به نظر می رسد با فرض شیوع این ویروس در شهرستان هایی چون رزن و درگزین با توجه به امکانات ضعیف درمانی در این مناطق مقابله با این بیماری بسیار دشوار خواهد بود. پیگیری های خبرنگار کاریز پرس از چند مقام مسئول برای پاسخ به این که چه تمهیداتی برای مقابله با کرونا در رزن و درگزین اندیشیده شده است بی نتیجه ماند و مقام های مسئول حاضر به گفت و گو نشدند، چرا که ادعا کردند امکان گفت و گو برایشان وجود ندارد و پیگیری های لازم باید از مقام های عالی رتبه استان صورت گیرد.