مشوق‌های سازمان میران فرهنگی شهرستان رزن به سرمایه‌گذاران

به گزارش کاریز پرس ، رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان رزن از مشوق‌های این سازمان به سرمایه‌گذاران برای ساخت هتل و اقامتگاه خبر داد و گفت: این مشوق‌ها از کاهش نرخ سود بانکی گرفته تا تسهیل فرایند مالی  برای ساخت، تعمیر و یا نوسازی را شامل می‌شود.

شهروز کهیایی با ذکر اینکه در شهرستان رزن یک مهانپذیر قرار  دارد و طی این سال‌ها کار مسافران را راه  تا حدودی راه انداخته است، افزود: با این حال می‌دانیم که امکانات این مهمانپذیر و بافت آن تا حدودی کهنه شده است و نیاز به تعمیر دارد  که به مالک آن نیز گفته‌ایم.

کهیایی با بیان این نکته که حمایت‌هایی نیز از مالک این مهمانپذیر از سوی ما انجام شده، خاطرنشان کرد: کار سازمان میراث فرهنگی و گردشگری پرداخت اعتبار مستقیم و یا مشارکت در  ساخت اقامتگاه‌ها نیست. با این حال به طور غیرمستقیم از سرمایه‌گذارانی که در این عرصه ها فعالیت کنند، حمایت می‌کنیم. برای مثال برای همین مهمانپذیر 250 میلیون وام از سوی بانک تعاون در نظر گرفته شده است. حتی قرار شده از پیمانکارهای اداره میراث فرهنگی جهت بازسازی کمک گرفته شود تا هزینه این کار برای مالک مهمانپذیر کمتر شود و انگیزه وی برای بازسازی و یا نوسازی تقویت شود.

وی با ذکر این نکته که هدف ما تسهیل فرایند بازسازی و کمک به مالک و مسافران در شهرستان رزن است، ادامه داد: همچنین برای سرمایه‌گذاران مشوق‌های دیگری داریم که شامل پرداخت یارانه تسهیلات بانکی به متقاضیان وام بانکی است. به این صورت که این افراد به تهران معرفی می‌شوند و نرخ سود تسهیلات آنها بین 1تا 8 درصد کاهش پیدا می‌کند.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان رزن وظیفه میراث فرهنگی را ساخت و مرمت بناهای تاریخی و… دانست و تصریح کرد: با این حال این سازمان از تمامی سرمایه‌گذاران چه داخلی و چه خارجی برای پیشبرد اموری مثل ساخت اقامتگاه، هتل و مسافرخانه حمایت خواهد کرد و هدف ما این است  مسافران و گردشگرانی که به رزن وارد می‌شوند، مشکلی از این بابت نداشته باشند و این شهرستان که جاذبه‌های زیادی برای گردشگران دارد، محلی امن و راحت برای اسکان گردشگران از شهرهای مختلف کشور باشد.