کم‌فروشی و عدم درج قیمت شایع‌ترین تخلف اصناف شهرستان رزن

به گزارش کاریز پرس ، رئیس اتاق اصناف شهرستان رزن با بیان اینکه هر ماه از واحدهای صنفی بازرسی می‌شود و در تلاشیم کالاها با قیمت مناسب به دست مردم برسد، اظهار کرد: ماهی بین 40 تا 50 مورد تخلف صنفی در شهرستان رزن ثبت می‌شود که عمدتا به دلیل کم‌فروشی و یا عدم درج قیمت روی کالاهاست.

ولی‌کمان با توضیح اینکه از این واحدها جریمه دریافت می‌شود تا از تداوم آن در بازار و برخی از سودجویی ها جلوگیری شود، افزود: با توجه به اینکه تعداد واحدهای صنفی شهرستان رزن شناخته شده است و پیگیری مسائل آنها کار سختی نیست، اتاق اصناف شهرستان نیز به وظایف خود در این خصوص به خوبی عمل می‌کند. برخی از واحدهای صنفی از سوی مردم مورد شکایت قرار می‌گیرند که بخش دیگری از کار ما رسیدگی به این شکایت و پیگیری موارد آن است.

رئیس اتاق اصناف شهرستان رزن با بیان اینکه تخلف کم‌فروشی عمدتا از سوی نانوایی‌های این شهرستان صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: اما ما به جد با این موارد برخورد می‌کنیم و حتی اگر لازم باشد برای آنها جرایم سنگینی در نظر گرفته می‌شود.

ولی کمان با تاکید بر اینکه سعی ما این است تمامی قوانین در حوزه اصناف به خوبی بررسی و اجرا شود تا بازار به نحو مطلوبی مدیریت شده و همه چیز به موقع توزیع شود، ادامه داد: طبق قانون تعزیرات اگر یک تخلف در طول سال 3 بار تکرار شود، این واحد باید یک هفته تا یک ماه تعطیل شود و بنر روی آن نصب شود. این موضوع برخی از واحدها را ناگزیر می‌کند رفتار مناسب‌تر و قانونی‌تری در قبال مردم داشته باشند و به مرور شاهد کاهش این موارد در کل شهرستان باشیم.

وی همچنین به برخورد متفاوت با اصناف بر حسب مورد تخلف اشاره کرد و اظهار کرد: قانون به ما این اجازه را می‌دهد و می‌تواند با نصب بنر از ادامه فعالیت یک صنف جلوگیری کند که البته رای کلی در این خصوص این بستگی به قوانین و نظر صادرکننده رای دارد.