رشد صندوق‌های خرد خانگی در شهرستان رزن

به گزارش کاریز پرس ، مدیر صندوق کارآفرینی امید شهرستان رزن از رشد صندوق‌های خرد خانگی که باعث افزایش سطح اشتغال در شهرستان رزن شده است، خبر داد و گفت: جا دارد که با همکاری نهادهای ذی‌ربط این صندوق‌ها را توسعه دهیم.

ابوالفضل رستمی با بیان این نکته که تسهیلات زیادی از محل این صندوق‌ها به متقاضیان پرداخت شده است، افزود: به واسطه وجود این صندوق‌ها در شهر فامنین به 60 نفر از همکاران تسهیلات پرداخت شده است. نحوه پرداخت تسهیلات نیز اینطور است که پس از قرعه‌کشی و انتخاب افراد به آنها وام داده می‌شود. خوشبختانه این تسهیلات با استقبال زیادی از جانب زنان این شهر روبرو شده و موجب افزایش سطح اشتغال در منطقه شده است.

رستمی با تاکید بر اینکه مسئولان باید همکاری کنند تا تعداد این صندوق‌ها برای مشارکت اهالی روستا و زنان مشتاق افزایش پیدا کند، خاطرنشان کرد: فامنین یک شهر کوچک است، اما از آنجایی که مردم و زنان فعال مشتاق دریافت تسهیلات و اشتغالزایی بودند، روند پرداخت تسهیلات آسان شد و این صندوق‌ها نیز افزایش پیدا کرد.

مدیر صندوق کارآفرینی امید شهرستان رزن با اشاره به نرخ کم سود تسهیلات پرداختی به متقاضیان، ادامه داد: اگر این تسهیلات به روستا باشد، نرخ سود 6 درصد و اگر به داخل شهر باشد، چهار درصد است که در نهایت رقم زیادی برای بازپرداخت این تسهیلات برای تسهیلات‌گیرندگان نیست.

رستمی با بیان اینکه زنان در بخش‌های مختلف مثل دامداری، خیاطی، کیف دوزی و… جمع می‌شوند و این صندوق‌ها را راه‌اندازی می‌کنند، تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا با همکاری اداره ، تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان رزن و با همکاری جهاد کشاورزی این شهرستان، اینگونه مشاغل تقویت شود.

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید شهرستان رزن از ضرورت نظام‌مند شدن این فعالیت‌ها نیز سخن گفت و تاکید کرد:  هدف توانمندسازی مالی روستاییان و کارآفرینان است که صندوق کارآفرینی امید نیز به امید افزایش میزان اشتغال و همچنین بر حسب توانایی خود از این صندوق‌ها حمایت خواهد کرد.