تاکید آیت الله رازینی بر افزایش معلمان بومی در شهرستان رزن

به گزارش کاریز پرس ، عضو هیأت موسس دانشکده معارف وابسته به جامعه‌الزهرا از ضرورت به کارگیری معلمان بومی در مدارس شهرستان رزن و افزایش تعداد آنها سخن گفت و تاکید کرد: تلاش ما باید در راستای جذب معلمان شایسته و توانمند باشد که به ارتقای سطح نظام آموزشی این شهرستان و افزایش انگیزه در دانش‌آموزان کمک کنند.

آیت‌الله رازینی در مورد ترک تحصیل برخی از دانش‌آموزان به علت مشکلات مالی نیز افزود: از آنجایی که اکثر روستاهای محروم این شهرستان فاقد مدرسه و یا مرکز آموزشی برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر هستند و امکان دایر شدن مدارس برای همگی آنان میسر نیست، پس باید از خانواده‌های دانش‌آموزان محروم در این روستاها به طور مستقیم یا غیرمستقیم حمایت کرد. به عنوان مثال این حمایت می‌تواند با حمایت مستقیم از خانواده‌های ضعیف و پرداخت هزینه رفت و آمد آنها از سوی نهادها و ارگان‌های حمایتی یا از طریق حمایت غیرمستقیم یعنی کمک به تسهیل رفت و آمد آنها به شهرستان رزن باشد.

رازینی همچنین  در خصوص صحبت برخی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی شهرستان رزن که از جذب نیروی غیربومی در نهادهای دولتی و از جمله آموزش و پرورش گلایه داشتند و از ایشان خواستار مسائل آموزشی این شهرستان بودند، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های ما افزایش شمار افراد بومی شهرستان رزن در دستگاه‌های دولتی از جمله اداره آموزش و پرورش است. همچنین تلاش داریم با افزایش تعداد معلمان نیاز این شهرستان به معلم را پوشش دهیم که در این بخش نیز اولویت با نیروی بومی شهرستان رزن است.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی همدان همچنین از هزینه‌های مدارس در شهرستان رزن و چالشی که معلمان برای پرداخت آن دارند سخن گفت و تاکید کرد: نظام آموزشی بخش مهم یک شهرستان را تشکیل می‌دهد که بی‌توجهی به آن هزینه‌های زیادی به یک شهر و جامعه وارد می‌کند. ازاینرو در این مسیر نباید شاهد تنش و فشار به اداره آموزش و پرورش و یا گرفتاری آن باشیم. به عبارتی این هزینه‌ها نباید باعث فشار به دانش‌آموزان و یا والدین آنها باشد. یکی از برنامه‌های ما برای آینده این شهرستان، کمک به مدارس و حل این دغدغه است که هم دانش آموز و هم معلم را گرفتار کرده است و هم در ترک تحصیل برخی از دانش‌آموزان در شهرستان رزن بی‌تاثیر نبوده است.