گندزدایی معابر شهرهای استان همدان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان از گندزدایی معابر شهرهای استان خبر داد  و گفت: همسو با این اقدامات برنامه‌هایی برای مقابله با کرونا در این استان اجرا شده است.

به گزارش کاریزپرس به نقل از مهر، بهروز کارخانه‌ای که عصر یکشنبه در عوارضی آزادراه کربلا حضور یافته بود در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هم اکنون ۱۴ ایستگاه بازرسی سلامت در محورهای مواصلاتی استان همدان، مسافران را از نظر تب غربالگری می‌کنند، گفت: گرچه اجرای این طرح را در استان همدان از ۱۳ اسفند ماه آغاز کرده‌ایم اما فعالیت جوانان داوطلبان و امدادگران هلال احمر به خدمت رسانی در این ایستگاه‌ها محدود نشده است.

وی گفت: به همت نیروهای داوطلب هلال احمر همدان و خرید تجهیزات لازم، بیش از ۳۱۵ کیلومتر از معابر شهرهای استان، ۸ دستگاه اتوبوس ، ۹۲ مسجد، یک گرمخانه و یک زندان گندزدایی شده است.

بهروز کارخانه‌ای با اشاره به روزهای پرکار هلال احمر هم در زمینه آموزشی با توزیع بروشور، نصب بنر و انتشار پیام‌های آموزشی در فضای مجازی و هم در زمینه درمانی و بهداشتی خاطر نشان کرد: با وجود آنکه فعالیت همسو با ستاد مقابله با کرونا از اولویت‌های این روزهای هلال احمر است اما یک هزار و ۶۵۰ بسته حمایتی نیز در میان نیازمندان توزیع کرده‌ایم.

کارخانه‌ای ضمن اینکه مراتب قدردانی خود را به نیروهای داوطلب هلال احمر که این روزها سلامتی خود را در کف دست گرفته و به صحنه آمده‌اند، ابلاغ کرد، افزود: از جوانان داوطلب می‌خواهم نهایت مراقبت را از سلامت خود به عمل آورده و نسبت به استفاده از تجهیزات کامل بهداشتی که در اختیار آنها قرار داده شده است، اهتمام ورزند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود توجه به جوانان و کودکان را یکی از خواسته‌های سازمان بهداشت جهانی عنوان کرد و افزود: والدین در کنار سبک و سیاق برنامه‌های روتین زندگی خود باید با کودکان مهربانانه تر برخورد کرده و با تدارک بازی‌های بی خطر برای آنها و توجه به برنامه‌های استراحت ویژه این سن، نگذارند کودکان دچار استرس‌های ناشی از بیماری کرونا شوند.