طرح ملی مسکن ارزش معاملاتی ندارد

مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان از ممنوعیت واگذاری امتیاز واحدهای طرح ملی مسکن خبر داد و گفت: این طرح ارزش معاملاتی ندارد.

به گزارش کاریزپرس به نقل از ایسنا، داریوش حسینی، با اشاره به اطلاعیه وزارت راه و شهرسازی درباره این موضوع، اظهار کرد: ثبت‌نام اولیه طرح اقدام ملی مسکن ارزش معاملاتی ندارد و خرید و فروش آن غیرقانونی است و ثبت نام در سامانه به معنای عضویت یا تخصیص واحد نیست و چه بسا پس از بررسی شرایط قانونی فرد ثبت نام کننده غیرواجد شرایط تشخیص داده شود و به این ترتیب مدارک آن از جمله کد رهگیری و … فاقد هر گونه ارزش است.

وی با تأکید بر اینکه خرید و فروش امتیاز مسکن ملی فقط باعث از بین رفتن سرمایه خریدار است، تصریح کرد: بنا بر اعلام وزارتخانه، ‌امتیاز این قبیل افراد باطل می شود همچنین واگذاری و انتقال امتیاز مسکن ملی به غیر، تحت هر یک از عناوین حقوقی، غیرمعتبر و ممنوع است و براساس مقررات پیگرد قانونی دارد.

حسینی با بیان اینکه برگه چاپی ثبت‌نام اولیه طرح اقدام ملی مسکن ارزش معاملاتی ندارد و خرید و فروش آن غیرقانونی است، یادآور شد: در صورت مبادرت به واگذاری امتیاز به غیر، علاوه بر اقدام قانونی علیه افراد متخلف، امتیاز آن‌ها باطل شده و افراد خریدار نیز از هیچ حقوقی بهره‌مند نخواهند شد.