سرویس‌دهی ضعیف شرکت مخابرات در شهرستان رزن

یکی از دانشجویان نخبه شهرستان رزن ازسرویس‌دهی ضعیف شرکت مخابرات در شهرستان رزن خبر داد.

به گزارش کاریزپرس، احسان شاهپروری با اشاره به اینکه در هفته‌های اخیر افزایش ترافیک مصرفی اینترنت در سطح کشور، سرویس‌دهی به کاربران را مختل کرده است، گفت: این موضوع سبب شده در نقاطی که زیرساخت اینترنتی مناسبی وجود ندارد شدت اختلال بسیار بیش‌تر شود. به عنوان مثال از آغاز اسفند ماه در توابع رزن (فارسجین) با ثبت وضعیت شبکه به صورت میانگین هر روز بیش از ده‌ها بار اینترنت قطع و وصل می‌شود و در برخی از روزها بیش از 150 بار قطعی اینترنت در مدت 24 ساعت ثبت شده است که بسیار فراتر از مشکل سراسری اینترنت در این روزها است.

وی افزود: با بررسی‌های انجام شده پهنای باند دو مگ به تعداد 32 نفر از کاربران در یک ناحیه تخصیص داده شده است که ممکن است یکی از علل افزایش اختلال در وضعیت شبکه باشد. این در حالیست که به خاطر محدودیت‌ سخت افزارهای نصب شده در این مناطق، امکان فعال‌سازی و استفاده از سرویس‌های با سرعت بالاتر از 2Mb/s نیز وجود ندارد. با وجود پی‌گیری‌های مکرر از پشتیبانی مراکز مخابراتی شهرستان و استان تاکنون این مسئله حل نشده است و به نظر می‌رسد برنامه‌ای برای حل سریع این مشکل وجود ندارد.

این‌روزها با فراگیرشدن بیماری ناشی از ویروس کرونا یکی از مواردی که همواره توصیه می‌شود استفاده از خدمات اینترنتی است. تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها و گسترش آموزش مجازی و آنلاین، وجود اینترنت با کیفیت مناسب را بسیار لازم و ضروری ساخته است.