از 19 کارخانه غیر فعال رزن 14 کارخانه فعال شده اند

کاریز پرس|کمبود اشتغال مسئله ای است که  جوانان مناطق محتلف استان همدان با آن دست و پنجه نرم می کنند اما به گفته حسن لطفی نماینده مردم رزن بیکاری و کمبود اشتغال در رزن در حال ریشه کن شدن است . این موضوع در حالی اتفاق افتاده علی اکبر موسوی عضو شورای شهر رزن به کاریز پرس گفته بود: شهر رزن نسبت به همدان 2درصد در اشتغالزایی جلوتر است که آن را مدیون بخش کشاورزی است، در حالی که بخش صنعت این شهر منفعل مانده است.»
لطفی در این باره توضیح می دهد:«در شهر رزن 19 کارخانه غیر فعال وجود داشت که اکنون با تدابیری که در پیش گرفته بوده ایم تنها 5 کارخانه صنعتی غیر فعال وجود دارد. البته اکنون در حال برطرف کردن موانع موجود برای 5 کارخانه غیر فعال هستیم که مراحل پایانی را طی می کنند. »
او ادامه داد:« البته شرکتهایی که در دمق و روستای درمن وجود دارند موجب اشتغال زایی به سزایی شده است و باری از دوش جوانان برداشته است. چرا که اکنون در این استان یکی از بزرگترین گاوداری غرب کشور تاسیس شده است .»
او با اشاره به اینکه اقدامات دیگری نیز در حوزه اشتغال زایی انجام شده است در این زمینه توضیح داد:«مقولاتی که گفته شد تنها بخشی از اقداماتی انجام شده است زیرا در شهرک هایی گلخانه های متعددی را احداث کرده ایم که در هر هکتار برای 15 نفر اشتغال زایی شده است. که در مقایسه با سالهای گذشته عدد قابل توجهی در حوزه اشتغالزایی نشان می دهد.»
وی با اشاره به اینکه ما نه تنها در جوزه صنعت پیشرفت خوبی را تجربه کرده ایم، بلکه کشاورزی ما هم روبه رشد است در این زمینه ادامه داد: با وجود فعالیت های صنعتی در شهرستان، بخش کشاورزی ما منفعل نمانده و رو به رشد است.
لطفی با تاکید بر اینکه اکنون رتبه نخست استان در حوزه صنعت متعلق به شهرستان رزن است در این زمینه ادامه داد: ضمنا 107 هزار هکتار گلخانه در استان همدان وجود دارد که 60 هکتار آن مربوط به شهرستان رزن است .
این نماینده مجلس در خاتمه با اشاره به اینکه با اعتماد به منابع و نیروی انسانی می توان بیکاری را ریشه کن کرد در این زمینه توضیح داد:« با اطمینان به داشته های خود می توان بیکاری را در این استان از میان برداشت . زیرا ما با چنین رویکردی توانسته ایم یکی از بزرگترین گاوداری های غرب کشور را تاسیس کنیم که 400 نفر در ان مشغول به کار هستند و روزانه 210 تن شیر در این گاوداری تولید می شود.