54 تن ذرت قاچاق در رزن کشف شد

فرمانده نیروی انتظامی استان همدان گفت: ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پلیس آگاهی شهرستان رزن در ایست و بازرسی محور رزن به آوج، دو دستگاه خودروی باری را متوقف و 54 تن ذرت قاچاق به ارزش 135 میلیون تومان را کشف و ضبط کردند.

بخشعلی کامرانی صالح افزود: در بازرسی  ازاین خودروهای باری ، ۵۴ تن ذرت دامی قاچاق و فاقد مجوز کشف و ۲ متهم در این خصوص با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

وی خاطرنشان کرد: مبارزه با قاچاق کالا و ارز وظیفه ملی است و همه باید برای ریشه کنی این معضل تلاش کنند.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان همدان در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان بهار بیان کرد: در طول سال جاری 207 میلیارد تومان کالای قاچاق که در حال عبور از محورهای عبوری استان همدان بوده، کشف شده و 478 پرونده در این باره تشکیل شده است.

حبیب مومیوند تصریح کرد: ۲۲ پرونده از قاچاق کالا به ارزش بالاتر از ۱۰۰ میلیون اشاره دارد و در این خصوص و برای پیشگیری از این عمل باید اقدامات فرهنگی انجام شود تا نیاز به مقابله نباشد.

وی اضافه کرد: ضرر قاچاق کالا کمتر از ضرر قاچاق مواد مخدر نیست و به همین دلیل باید کالاهای قاچاق ضبط شده و انبارهای نگهداری از کالاها نیز ساماندهی شوند.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان همدان گفت: اگر کالاها در انبارها دارای شناسه ورود و خروج باشند، شاهد آمار بسیار پایین‌تر قاچاق خواهیم بود.

مومیوند از ساماندهی وانت بارها در کشور  هم خبر داد و گفت: پس از این، هر وانتی که حامل بار باشد و بارنامه نداشته باشد؛ جریمه می‌شود و با مشخص شدن مبدأ و مقصد قابل رصد است.

وی تأکید کرد: قاچاق کالا و ارز معضلی است که به اقتصاد کشور آسیب جدی وارد کرده و فرصت اشتغال را می‌سوزاند و  تلاش دولت برای بازگرداندن واحدهای تولیدی به چرخه تولید را بی‌نتیجه می‌گذارد.