فعالیت زیر 30 درصدی اغلب واحدهای تولیدی شهرک صنعتی رزن

مدیر عامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی شهرستان رزن از فعالیت زیر 30 درصدی اغلب واحدهای صنعتی خبر داد.

به گزارش کاریز پرس، محمدرضا سفید بری مدیر عامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی شهرستان رزن با ذکر اینکه حال اکثر شهرک‌های صنعتی کشور خوب نیست و این موضوع باعث تعطیل شدن برخی از واحدهای صنعتی شده است، گفت: شهرک صنعتی ما نیز مشابه شهرک‌های صنعتی شهرهای دیگر گرفتار این مشکل است. با این حال در حال حاضر واحد کاملا تعطیل در این شهرک وجود ندارد.

وی با ذکر جزئیاتی از چگونگی شرکت‌های شهرک صنعتی و وضعیت فعالیت آنها، افزود:  6 واحد صنعتی شهرک صنعتی به دلیل بدهی در تصرف بانک‌ها است، 20 واحد هم فعال است  و 3 واحد هم به صورت نیمه کاره باقی مانده یعنی کامل نشده و به مرحله اجرا نرسیده است.

سفید بری با بیان اینکه اکثر واحدهای شهرک صنعتی نیمه فعال هستند و حتی کمتر از ظرفیت 30 درصدی فعالیت دارند، اظهار کرد: از مجموع 20 واحد صنعتی که فعالیت دارد، تنها 4 و نهایتا 5 واحد صنعتی بالای 30 درصد ظرفیت فعالیت می‌کند. در حالی که  مابقی با ظرفیت کمتر از 30 درصد فعالیت دارند و این شرایط نشان از مشکلات حاکم بر این واحدها دارد.

مدیر عامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی شهرستان رزن  با تایید سیاست‌های حمایتی نهادهای ذی ربط در رابطه با شهرک صنعتی رزن، اظهار کرد: اما این سیاست‌ها به دلیل شرایط موجود و محدودیت‌هایی که هست؛ به نتیجه مورد نظر نمی‌رسد. برای مثال از سرمایه‌گذاران برای حضور در شهرک دعوت به عمل آمده و برخی از واحدها اجاره داده شده. اما مشکل اصلی ما بازار است و فروش و بازار هم در اختیار مسئولان نیست و به شرایط کلی کشور بر می‌گردد.

این فعال اقتصادی در ادامه از رشد اشتغال در شهرک صنعتی خبر داد و گفت: با اجاره برخی از واحدها به سرمایه‌گذاران جدید و اقدامات مثبتی که از سوی برخی از آنها انجام شده، طی دو سال اخیر وضعیت شهرک صنعتی بهبود پیدا کرده و ازاینرو شاهد افزایش میزان اشتغال هستیم. به طوری که در حال حاضر 500 نفر در این شهرک شاغل هستند.